předchozí

zpět k rejstříku

zpět na 8. cestu

zpět na 108Hz

následující

Samadhi – se prolne s počátkem předehry hrané živě smyčci orchestru a hudba se nenápadně změní z reprodukované na živou.

 

1. Předehra

 

             Atmosféra snu, mýtická mlha. Ukazuje se, že Tarantoga je zároveň komentátorem a moderátorem interaktivního přenosu celé akce, který lze sledovat na velkoplošné projekci a právě začíná s prvními informacemi a vysvětlivkami. Zpočátku se pokouší tak trochu bezvýsledně pokračovat v odborném komentáři a ocituje příhodné pasáže z Hvězdných deníků Ijona Tichého, který pohotově vytáhne z kapsy:

8.cesta, str.31, 32 ad lib……

           Na konci předehry se v centru světel a dění objeví spící Ijon. Prof. Tarantoga ho přichází vzbudit a předává mu výrazně velkou obálku s pověřovacími listinami, kterými byl Ijon jmenován reprezentantem lidstva, delegátem na kongres Organizace Spojených Planet OSP, který má mimo jiné jednat i o kandidatuře na členství Země v této galaktické organizaci. Vše se soustředí na Ijona, který zpívá vstupní árii.

 

 

Použité fotografie pocházejí z koncertního provedení opery 8.cesta v rámci Letní filmové školy v Uherském Hradišti

dne 30.7.2002  v obsazení:

Prof. Tarrantoga – Jan Burian, Ijon Tichý – Petr Matuszek, Předseda - Iva Hošpesová, Tarrakánec - Markéta Dvořáková, Alena Tichá, Eridanec - Pavlína Senič, Thubanec – Ludmila Horová, hudebníci – Luděk Růžička, Jakub Horák, Tomáš Hostička, Ondřej Melecký, Matouš Křiváček, Filip Špingl, um. vedoucí, dirigent – Jan Svejkovský.

Scénické provedení opery prozatím nebylo uvedeno.
 

předchozí

zpět k rejstříku

zpět na 8. cestu

zpět na 108Hz

následující